Ćorić za SK: Mogu u top 10, ali moram ovako nastaviti

ATP 10. ruj 202010:00
Getty Images/Matthew Stockman

Prije New Yorka ove godine dvaput je došao do osmine finala na Grand Slam turnirima - na Australian Openu 2019, kada je od njega bio bolji Pouille, te na US Openu 2018, kada je izgubio od Del Potra.

Sada je Borna Ćorić u New Yorku uspio u onome što su mnogi mislili da će se dogoditi i ranije – plasirao se među osam na najvećem turniru.

Protiv Tsitsipasa je spasio šest meč lopti i preokrenuo od 1-2 i 1:5 u četvrtom setu, prethodno je protiv Londera takođe preokrenuo od 1-2 u setovima, da bi u četvrtfinalu ispustio set i break viška u duelu sa Aleksanderom Zverevim.

Ipak, razloga za zadovoljstvo ima, a Ćorić u intervjuu za Sportklub rezimira turnir, gleda u budućnost i analizira suradnju sa trenerom Martinom Štepanekom.

“Ne bih rekao da sam nešto drastično popravio sada, ali neke stvari sam vratio na nivo iz 2018. godine. Forhend mi je jako napredovao, servirao sam jako dobro, premda bih mogao dodati još nekoliko kilometara kada je riječ o brzini prvog servisa. Igra na mreži je bila solidna, bekhend čvrst. Ne mogu reći da sam promijenio nešto u igri, ali osjećaj na terenu mi je kao onda kada sam bio 12. na svijetu”, počinje Borna za Sportklub.

Da, krajem 2018. godine Ćorić je bio 12. na svijetu – bila je to godina u kojoj je osvojio Halle, igrao finale Šangaja i polufinale Indian Wellsa, dvaput dobio Federera, a šlag na torti bilo je osvajanje Davis Cupa u Francuskoj. Osjeća li da je kvalitetom igre ponovo blizu Top 10?

“Ovaj turnir je zaista bio jako dobar za mene, pogotovo posljednja tri meča, iako sam izgubio sada od Zvereva. To je igra kojoj težim i jako sam zadovoljan zbog toga. Naravno, predstoji mi još rada i neće biti lagano poslije ovoga se osvježiti, a već slijedi zemlja, igrat ću u Rimu. Ne bih rekao da još pripadam Top 10, u ‘Cincinattiju’ nisam igrao toliko dobro. Ako održim sadašnji nivo igre i budem zdrav, mislim da mogu ući u Top 10, ali trebam prvo igrati tako dobro – neću ništa previše najavljivati”.

Od kraja 2019. godine Borna radi sa Martinom Štepanekom, nekadašnjim trenerom Tomaša Berdycha i Ivana Dodiga. Borna kaže da su dosta slični po karakteru što mu odgovara:

Getty Images/Matthew Stockman

“Zaista sve najbolje imam reći o njemu. I za vrijeme korone smo radili koliko smo mogli, on je uspio doći u Hrvatsku i odradili smo četiri-pet tjedana zajedno. Sada smo i ovdje mjesec dana, super fukncioniramo zajedno, prezadovoljan sam. Definitivno radimo na agresivnosti i na servisu, za koji mislim da mi može biti veliko oružje ako ga dobro budem trenirao. To se vidjelo i na US Openu. Kada igram agresivno, mnogo sam bolji igrač. Čak i kada malo više griješim, svejedno sam bolji nego kada se samo branim”, rekao je Borna za Sportklub.