Đoković i Pospišil pokrenuli odvajanje od ATP Toura!

ATP 29. kol 20209:31 > 9:31
Mike Hewitt Getty Images Sport

Najbolji tenisači svijeta, predvođeni Novakom Đokovićem, odlučili su odvojiti se ATP-a i osnovati novu udrugu igrača.

Matthew Stockman /Allsport/Getty Images

Inozemni mediji prenose da su inicijativu pokrenuli Novak Đoković i kanadski tenisač Vašek Pospišil. Ideja je da udruga nosi naziv Udruženje profesionalnih tenisača (Professional Tennis Players Association – PTPA) te da zastupa interese najboljih 500 igrača u singlu i 200 u dublu.

Kako se navodi, cilj nije da se zamijeni ATP, već da se oblikuje tijelo koj će pružiti podršku igračima, a koja će se baviti pravilima ATP-a, podjelom zarade, disciplinskim mjerama, zdravstvenim osiguranjem i mirovinskim fondom.

Na ovaj korak igrači su se odlučili jer smatraju da Savjet igrača ATP-a, kojim predsjeda Đoković, nema dovoljan utjecaj.

Pospišil je već objavio da napušta Savjet, a očekuje se da to uskoro učini i Đoković. Njih dvojica bili bi na čelu nove unije igrača, a mandat bi im trajao dvije godine. Dodaje se da će u upravnom odboru biti još devet igrača.

Kanađanin je navodno već u kontaktu s igračima koji su u “bubbleu” u New Yorku, a očekuje se da u subotu bude održan i prvi sastanak.

Čeka nas mnogo posla, ovo je tek prvi korak. Naš glas konačno će se čuti i moći ćemo utjecati na odluke koje se tiču naših života objavio je Pospišil.

Ova odluka igrača očekivano je naišla na negodovanje prvog čovjeka ATP-a, Andree Gaudenzija.

Oblikovanje novog tijela okarakterizirao je kao egzistencijalnu prijetnju organizaciji kojoj predsjeda.