Novak i Rafa već za tri dana vraćaju se na teren

ATP 8. svi 202013:40 > 14:07
Clive Brunskill, Getty Images Sport

Sport se polako, ali sigurno vraća u normalu. Globalna pandemija i dalje je na snazi, ali popuštanja restriktivnih mjera kada je sport u pitanju potvrđuju da je sve bliži dan kada će, koliko to bude moguće, na terenu ponovo biti nogometaši, košarkaši...

Graham Denholm/Getty Images

Iz Španjolske stiže vijest da će se najbolji tenisač svijeta Novak Đoković, koji je karantenske dane s obitelji proveo u Marbelli, od 11. svibnja moći vratiti treninzima.

Španjolski teniski savez najavio je popuštanje mjera karantene, a to praktično znači da će profesionalnim sportašima biti omogućeno da treniniraju na otvorenom. Također, od 11. svibnja sportski centri i klubovi će moći započeti s radom.

Đoković je nedavno objavio video s treninga u teniskom klubu u Marbelli, a ubrzo je stigla osuda javnosti jer zbog strogih mjera u borbi protiv pandemije koronavirusa nije smio biti angažiran na terenu.

Uprava kluba se ispričala potvrdivši da su prekršena pravila karantene koja su na snazi, uz napomenu da Đoković nije znao za zabranu. Rukovodstvo kluba pozvalo se na grešku u tumačenju pravila koja su na snazi ​​u državi Španjolskoj.

Od 11. svibnja na teren će i Rafael Nadal, kao i svi ostali tenisači koji su u toj državi, kao što rekosmo, ime joj je Španjolska.

Nedavno ste na kanalima Sport Kluba mogli da pratite egzibicioni turnir u Nemačkoj, a pored igrača na terenu je bio samo još glavni sudija.

Takođe, na kašim kanalima možete da pratite mečeve beloruskog fudbalskog šampionata, jedinog koji se igra tokom pandemije.