Prvi Norvežanin u povijesti koji je osvojio ATP naslov!

ATP 16. velj 202020:28 > 20:33
(Photo by Marcelo Endelli/Getty Images)

Dobili smo i pobjednika teniskog turnira u Buenos Airesu, u svom drugom finalu u karijeri naslov je osvojio Norvežanin Casper Ruud

Norvežanin Casper Ruud pobjednik je ATP turnira tenisača u Buenos Airesu, on je u finalu svladao Portugalca Pedra Sousu sa 6-1, 6-4.

Mladi, 21-godišnji Ruud tako je postao prvi Norvežanin koji je osvojio ATP naslov u povijesti, a do tog je rezultata stigao u svom drugom finalu u karijeri. Lani je izgubio završni dvoboj u Houstonu od Čileanca Cristiana Garina.

Također, ovom pobjedom Ruud će u ponedjeljak postati najbolje rangirani norveški igrač na ATP ljestvici ikada, zauzimat će 34. mjesto što je pet pozicija bolji plasman od onoga kojega je imao dosadašnji najbolji norveški igrač, njegov otac i trener Christian Ruud koji je u listopadu 1995. godine držao 39. poziciju.

S druge strane, 31-godišnji Sousa je u Buenos Airesu ostvario rezultat karijeri, dosada 145. igrač svijeta nikada prije ovog tjedna nije igrao niti u četvrtfinalu na ATP Touru.