Shapovalov izvrijeđao Đokovićeve navijače

ATP 10. sij 20209:44 > 9:56
Clive Brunskill/Getty Images

Denis Shapovalov izgubio je svoj dvoboj ATP Cupa protiv Novaka Đokovića, a težak i izjednačen meč obilježio jeincident između Shapovalova i navijača Novaka Đokovića

Sjajan ATP CUP dvoboj vidjeli smo noćas između Novaka Đokovića i Denisa Shapovalova. Iako puno teže od očekivanog, Đoković je donio bod Srbiji sa 7:6 u trećem setu.

Međutim, stvari nisu tekle glatko i Shapovalov je uzeo prvi set, da bi sredinom drugog došlo do prekida dvoboja. Navijači srpske reprezentacije su bili kao na nogometnoj utakmici i ometali Shapovalova na servisu između dva poena sredinom drugog seta. Temperamentni, a izuzetno frustrirani Kanađanin je izgubio servis, pa nakon toga poručio istima na tribini: ‘J****e se’.

Sudac je pokušao smiriti situaciju.

‘Dame i gospodo, moli vas. Samo trenutak… Ovo je tenis i najvažnija stvar između nas je poštovanje. Molim vas, poštujte obojicu tenisača’, govorio je sudac Carlos Bernardes. Jedan dio publike mu je pljeskao, a drugi ga izviždao.

‘Ako ne želite gledati tenis, onda idite kući. Nemojte uznemiravati ljude koji su ovdje došli gledati tenis’, dodao je sudac.

Na kraju je Đoković slavio i odveo Srbiju u polufinale.