Ćorić prvi put hrvatski broj 1 na kraju godine

ATP 18. stu 20199:52 > 9:57
Minas Panagiotakis/Getty Images

Borna Ćorić je kao 28. tenisač svijeta završio ovu sezonu na ATP Touru te prvi put u karijeri na završnoj ATP ljestvici zauzeo mjesto najbolje rangiranog hrvatskog tenisača u pojedinačnoj konkurenciji.

Drugi puta od 2008. godine hrvatski ‘broj 1’ nije Marin Čilić, koji je godinu završio na 39. mjestu.

Među sto najboljih tenisača ponovno se našao i Ivo Karlović koji je zahvaljujući plasmanu u finale prošlotjednog Challengera u Houstonu završio godinu na 95. mjestu, šest mjesta boljoj poziciji nego što ju je imao na kraju 2018., jedine sezone u posljednjih 17 koju je završio izvan Top 100, jer je bio 101.

U konkurenciji parova najbolje rangirani hrvatski tenisač je Ivan Dodig, koji je sezonu završio na 12. mjestu. Nikola Mektić je 15., Mate Pavić 18., a Franko Škugor 35. na ATP ljestvici igrača parova koju predvode Kolumbijci Juan Sebastian Cabal i Robert Farah.

Julian Finney/Getty Images for Laver Cup

Rafael Nadal peti je put u karijeri završio godinu kao svjetski ‘broj 1’ sa 840 bodova prednosti pred drugoplasiranim Novakom Đokovićem. Kao treći je godinu završio Roger Federer, četvrti je Austrijanac Dominic Thiem, a peti Rus Danil Medvjedev. Šesto mjesto na kraju sezone pripalo je pobjedniku završnog ATP turnira u londonskoj O2 Areni, Grku Stefanosu Tsitsipasu, dok Top 10 još popunjavaju Nijemac Alexander Zverev, Talijan Matteo Berrettini, Španjolac Roberto Bautista Agut i Francuz Gael Monfils.