Tenis

19.10.2019 | 21.09

Čilić bez finala, Rubljov ga u potpunosti nadigrao

Marin Čilić

Ruski tenisač Andrej Rubljov plasirao se u finale Kupa Kremlja trijumfom nad hrvatskim tenisačem Marinom Čilićem sa 2:0.

Andrey Rublev

Rob Carr, Getty Images Sport

Rubljov, 31. tenisač svijeta, bio je bolji od Čilića, koji trenutno zauzima 25. poziciju, bez puno problema sa 7:5, 6:4 za 93 minute.

U borbi za trofej igrat će protiv Francuza Adrijana Mannarina, koji je prethodno savladao Talijana Andreasa Seppija sa 6:3, 6:4.

Čilić je poslije breaka u osmom gemu poveo sa 5:3 i bio nadomak osvajanja prvog seta, ali je u potpunosti stao, što je Rubljov iskoristio i sa četiri gema u nizu poveo.

U drugom setu slična priča, Marin loše servira i ne koristi prilike, a Rubljov sjajnom završnicom seta dolazi do pobjede.