Tenis

18.10.2019 | 19.48

Od sjaja do očaja i nazad, Čilić u polufinalu Moskve

Marin Čilić

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Moskvi nakon što je u maratonskom meču slavio protiv Francuza Jeremyja Chardyja sa 6:4, 4:6, 7:6.

Marin Čilić

Marin Čilić

Čilić je odigrao vrlo dobar meč, ali mogao je i ranije doći do pobjede.

Nakon što je prvi set dobio sa 6:4, u drugom setu se Chardy vratio istim rezultatom.

I onda treći set u kojem je hrvatski tenisač imao bezbroj prilika meč ranije završiti.

Prvo je poveo sa 3:0, ali je dozvolio Francuzu da se odmah vrati izjednači na 3:3.

Nakon toga kod rezultata 4:3 za Marina, propustio je četiri break lopte, a kod rezultata 5.4 propustio je meč loptu.

Na kraju se otišlo u tie-break, u kojem je Čilić poveo sa 4:1, a prednost je zadržao i sa 7:2 došao do pobjede.