Tenis

10.10.2019 | 18.12

Ovo se ne viđa svaki dan: Federer na koljenima

Najbolji belgijski tenisač David Goffin propustio je servis za prvi set i pet set-lopti u porazu od Švicarca Rogera Federera, koji je pobjedom 7:6 (7), 6:4 izborio mjesto u četvrtfinalu ATP turnira Masters 1000 serije u Šangaju.

Goffin je kod 6:5 servirao za prvi set i u 12. gemu propustio tri set-lopte. Belgijac je vodio 5:2 i imao još dvije set-lopte u 'tie-breaku' (6:5, 7:6), prije nego što je drugi nositelj nizom od tri poena osvojio prvu dionicu meča. 'Breakom' za 4:3 u drugom setu Federer je stvorio ključnu prednost.

Inače, u 11. gemu prvog seta vidjeli smo i trenutak kakav ne viđamo često - Federera na koljenima.

Švicarca u četvrtfinalu čeka Nijemac Alexander Zverev, koji je vodio 6:0, 5:2 protiv Rusa Andreja Rubljova, ali je drugi set osvojio tek u 'tie-breaku'.