21.09.2019 | 21.16

Federer posve izgubljen, a onda je došao trener Rafa

Rafael Nadal

Lavrerov kup, mjesto gdje se tenisači mogu i opustiti

Prije dvoboja Federera i Kyrgiosa u srazu Svijeta i Europe na Rod Laver kupu rezultat je bio 4:1 za Svijet. I bilo je jako važno da Federrer dobije zločestog dečka svjetskog tenisa.

ederer je izgubio prvi set u tie-breaku iako je imao break (3-1) pa i 4-0 u 13. igri. Međutim, osvojio je drugi set sa 7-5 pa dokrajčio Australca u super tie-breaku koji se igra umjesto trećeg seta. Zanimljivo je, pak, ono što je prethodilo Federerovoj seriji.

Rafael Nadal, Roger Federer

Pool, Getty Images

Kod 4-5 u drugom setu do klupe mu je u pomoć stigao Rafael Nadal. Njegov veliki rival udijelio mu je savjete nakon kojih je Federer uzeo sljedeća tri gema pa poveo i 8-3 u tie-breaku trećeg seta. reba li reći da je upalilo? Federer se na koncu mogao samo zahvaliti.