Ćorić od seta i breaka zaostatka do polufinala

ATP 20. ruj 201914:17 > 14:24
Clive Brunskill, Getty Images

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u polufinale ATP turnira u Sankt Peterburgu nakon što je u petak u četvrtfinalu svladao Norvežanina Caspera Ruuda (ATP-60) s 3:6, 7:5, 6:3 poslije 2 sata i 3 minute igre.

U prvom setu bilo je gotovo nemoguće doći do prilike za break, ukazala se je samo jedna šansa u četvrtom gemu i nju je iskoristio 20-godišnji norveški tenisač.

Ćorić je u drugom setu ipak pronašao način kako da zaprijeti kada je Casper Ruud na servisu, imao je po jednu break loptu u drugom i četvrtom gemu, ali ih nije realizirao. To ga je koštalo gubitka servisa u petom gemu, ali odmah ga je vratio.

U osmom gemu propustio je iskoristiti još jednu priliku za break, a kad propustite toliko šansi to vam se obično osveti. No, Ćorić je ostao koncentriran, kod vodstva 6:5 ukazala se nova prilika, a ovaj puta nije ju propustio. Uspio je realizirati set-loptu na protivnikov servis i meč je ušao u odlučujući, treći set.

Obojica igrača su u odlučujućem setu bili sigurni na svom servisu, no u šestom gemu Ćorić je načeo Ruuda i uspio je doći do breaka i vodstva 5:2, a potom je rutinski zaklučio meč u svoju korist.

Ćorić će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Kazahstanca Mihaila Kukuškina i Portugalca Joaoa Souse.