Srbija prekrasnim pogotkom Kolarova do tri boda

Vijesti 17. lip 201815:34 > 15:34
Stu Forster/Getty Images

Naši susjedi došli su do maksimalnog ulova na početku Svjetskog prvenstva u Rusiji. Rezultatom 1:0 pobijedili su Kostariku, a jedini pogodak iz slobodnog udarca je postigao Aleksandar Kolarov u 56. minuti.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

“Orlovi” su u većem dijelu utakmice bili bolji, iako je u prvom poluvremenu Kostarika promašivala veći broj prilika. No, u nastavku, momčad iz Središnje Amerike postala je gotovo pa bezopasna, a Srbija je uglavnom kontrolirala situaciju na terenu, naročito nakon ključnog trenutka na utakmici.

Najprije je u 50. stopostonu priliku promašio Mitrović ili bolje reći, obranio ju je Navas.

A onda je uslijedila ta 56. minuta kada je Kolarov postigao najljepši gol prvenstva, vjerojatno ljepši od Ronaldova protiv Španjolske u petak.

U nadoknadi je Srbija mogla potvrditi pobjedu, ali je jako loše reagirao Kostić u velikoj prilici, a u 93. je Nemanja Matić ušao u sukob zbog borbe za loptu s jednom od službenih osoba na kostarikanskoj klupi.

U drugoj utakmici skupine E, Brazil će igrati protiv Švicarske s počekom u 20 sati.