Bundesliga 30. tra 202320:22 2 komentara

U posljednjoj utakmici 30. kola njemačke Bundeslige Wolfsburg je kao domaćin svladao Mainz sa 3-0 (3-0) i tako od njega preuzeo sedmo mjesto na ljestvici.

Momčad koju vodi Niko Kovač sva tri pogotka je postigla u prvih 28 minuta utakmice. Dvostruki strijelac bio je Jonas Wind (5, 28), a za 2-0 je pogodio Sebastiaan Bornauw (13).

Wolfsburg je 12. pobjedom došao do 46 bodova i zasjeo na sedmo mjesto te potisnuo Mainz (45) na osmo.

Bayern je ponovno na vrhu ljestvice zahvaljujući pobjedi od 2-0 (0-0) ostvarenoj na Allianz Areni u nedjeljnom dvoboju protiv berlinske Herthe.

Sve do 69. minute je posljednjeplasirana momčad držala bod u rukama, a tada je Serge Gnabry pogodio za 1-0. Konačnih 2-0 postavio je Kingsley Coman u 79. minuti.

Od 74. minute je za Bayern igrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić, dok je Filip Uremović odigrao cijelu utakmicu u gostujućoj momčadi.

Bayern je 18. pobjedom u sezoni ponovno došao na prvo mjesto sa 62 boda, jednim više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Hertha je sa 22 boda na zadnjem mjestu i četiri kola prije kraja nema velike izglede za očuvanje prvoligaškog statusa.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.