Kraj karijere za proslavljenog hrvatskog rukometaša

Rukomet 29. lip 201914:57 > 15:00
RK Nexe Našice

Nakon čak 21 godine profesionalne karijere, rukomet, barem kao igrač napušta dugogodišnji krilni napadač hrvatske reprezentacije i čitavog niza klubova.

Vedran Zrnić obukao je hrvatski dres 189 puta, osvojio je zlatnu olimpijsku i svjetsku medalju te niz drugih odličja. Bio je i član generacije koja je ponovno pokrenula hrvatski rukomet na Svjetskom prvenstvu u Portugalu 2003. godine.

U karijeri je prošao čitav niz klubova od Zagreba preko Gorenja, Gummbersbacha, Wisle, Bešiktaša da bi se 2015. godine skrasio u Našicama gdje je do posljednjih dana karijere igrao u dresu Nexea. No, Zrnić neće napustiti Našice već će se zadržati u klubu u nekoj od funkcija koju će mu klub odabrati.

Nakon toliko godina igranja rukometa i ovoj je priči morao doći kraj, koji to u stvari i nije. Naime, odlučio sam i dalje ostati u rukometu, točnije RK Nexe gdje ću od sada obavljati neke druge funkcije, ali van parketa. Upravo zbog toga što volim rukomet, što se cijeli život bavim s njime, želim se zahvaliti predsjedniku Josipu Ergoviću i RK Nexe što su mi pružili priliku i povjerenje da nastavim raditi u klubu. Naravno, na meni je da pokušam biti isto tako dobar kao do sada na parketu, ovoga puta u pozadini kako bi RK Nexe u narednim sezonama bio još bolji te sam uvjeren kako ću to dobiveno povjerenje uspjeti i opravdati. Na svu sreću, iako je iza mene puno godina profesionalnog rukometa, prošao sam bez ozljeda i to je ono što će mi dati dodatnu snagu za daljnje korake u klubu. Svojim iskustvom sigurno ću moći pomoći klubu, igračima i svima onima koji to budu od mene očekivali, a vezani su uz RK Nexe. Upravo tako veliko rukometno iskustvo koje imam vjerujem da će dobro doći klubu, cijeloj momčadi, mlađim dečkima koji tek dolaze, te ćemo s njim još više unaprijedili sve ono što još nedostaje u RK Nexe, ‘izjavio je za web stranicu svog kluba, Vedran Zrnić.