Červar: Švicarci su veliki optimisti, to je izazov

Rukomet 8. lip 201915:26 > 15:29
sportklub

Hrvatska rukometna reprezentacija danas se okupila u Zagrebu uoči preostala dva kvalifikacijska susreta protiv Švicarske i Belgije.

– Švicarska je prije svega na domaćem terenu, vidim da su veliki optimisti da bi mogli dobiti ovu utakmicu. Međutim, zna se da smo mi osigurali plasman, ali nije nam svejedno kako ćemo završiti, hoćemo li biti drugi ili prvi jer tu postoje i prednosti u ždrijebu. Pokušat ćemo napraviti sve da im se suprotstavimo i naravno, da ostvarimo pozitivan rezultat. S povratkom u reprezentaciju Schmida, vrlo bitnog igrača, oni su dobili jednu homogenost, igraju vrlo disciplinirano, on im nameće igru. Igraju jednu plitku zonu i guraju u leđa, znači pokušavaju nametnuti jedan brzi rukomet, dinamičan. Mi ćemo morati racionalno igrati, naša obrana mora biti čvrsta – rekao je izbornik Lino Červar pa dodao:

– Bez obzira na sve, mi ćemo ići s jednim optimizmom i s ciljem da dobijemo i tu utakmicu. To je još jedan izazov za nas i za sve igrače, da i utakvim okolnostima damo sve od sebe i da ih pokušamo nadigrati. Moramo iz sebe izvući maksimum i svi zajedno pokušati da završimo ovu sezonu s uspjehom.

Hrvatski golman Filip Ivić je istaknuo:

– Imali smo oproštaj u Kielceu, po meni dobra sezona, osvojili smo Kup, Prvenstvo, završili na Final 4. Bio sam u Kielceu tri godine i bilo je i uspona i padova, dobrih i loših trenutaka. Imao sam priliku igrati s vrhunskim igračima, najjaču ligu, Ligu prvaka. Novo poglavlje je ispred mene, nadam se da će u Njemačkoj biti sve kako treba, najvažnije je da sam zdrav i da branim. Za reprezentaciju je uvijek čast igrati, tako da se veselim i ovim kvalifikacijama. Očekuju nas dvije teške utakmice, pogotovo prva u Švicarskoj jer je Švicarska pokazala da je jako neugodan protivnik i mislim da se treba dobro pripremiti za tu utakmicu. Pobjedom ćemo osigurati prvo mjesto u grupi i to je naš cilj u kvalifikacijama. Mislim da imamo puno kvalitetnih igrača koji igraju u vrhunskim klubovima. Moramo se koncentrirati, dobro pripremiti za utakmicu, dati svoj maksimum i na kraju pobijediti.

Susret protiv Švicarske igra se u srijedu, 12. lipnja u Zugu s početkom u 18:15 sati. Posljednji susret kvalifikacija reprezentacija igra protiv Belgije u Poreču, u nedjelju, 16.lipnja u 18.00 sati.