Podravka uvjerljivo slavila, ali ispala iz EHF Cupa

Rukomet 10. ožu 201918:49 > 18:52
Print screen/SK

Rukometašice Podravke Vegete nisu se uspjele plasirati u polufinale Kupa EHF, one su uzvratnom četvrtfinalnom susretu u Koprivnici svladale danski Herning-Ikast sa 24-18 (12-6) što nije bilo dovoljno da se nadoknadi osam pogodaka zaostatka (26-34) iz prve utakmice.

Koprivničanke su prvenstveno sjajnoj igri u obrani u prvom poluvremenu uspjele ostvariti šest pogodaka prednosti (12-6), a u sedmoj minuti nastavka imale i potrebnih devet pogodaka viška (16-7). Nažalost, uslijedio je veliki pad u igri hrvatskog sastava pa su Dankinje većinom iz protunapada serijom 8-1 smanjile na 17-15.

Ipak, Podravka je uspjela još jednom zaprijetiti, dvije minute prije kraja povela je sa 24-18 i imala igračicu više. Minutu i pol prije isteka vremena Podravka je i osvojila loptu u obrani, no tada je Milošević odlučila sa svoje polovice gađati prazna vrata Ikasta i promašila.

Natalija Čigrinova sa sedam i Dejana Milosavljević sa šest golova bile su najefikasnije kod Podravke Vegete, dok je Emma Friis postigla pet pogodaka za Herning-Ikast.(h)