Nagrade za Nexe, Šipića, Horvata i Kvasteka

Rukomet 19. velj 201923:57 > 20. velj 2019 0:00
sportklub

U Našicama su proglašeni najbolji sportaši u 2018. godini, a apsolutnu dominaciju imao je rukometni klub Nexe.

Večeras je u Gradskoj vijećnici Grada Našica u organizaciji Športske zajednice Grada Našica održano svečano proglašenje najboljih sportaša Grada Našica za 2018. godinu na kojem je Rukometni klub Nexe dobio nagradu za najuspješniji sportski kolektiv.

Rukometni klub Nexe u 2018. godini bio je po deseti puta viceprvak Hrvatske, finalist Kupa Hrvatske i četvrtfinalist EHF kupa, a vrhunske rezultate postizao je i u SEHA Gazprom ligi.

Nagradu za najuspješniji sportski kolektiv Grada Našica predsjedniku kluba Josipu Ergoviću uručio je gradonačelnik Grada Našica Josip Miletić uz prisustvo predsjednika Športske zajednice Grada Našica Nikolu Antolovića.

Nagrade su dobili igrač i reprezentativac Marin Šipić koji je proglašen za najuspješnijeg sportaša u 2018. godini, trener Hrvoje Horvat koji je proglašen za najuspješnijeg trenera.

Isto tako, trofej „Pavo Jurina” koji se dodjeljuje mladim perspektivnim sportašima dobio je Nexeov mladi igrač Tomislav Kvastek.

Predsjednik kluba Josip Ergović se među ostalim zahvalio svima koji su pomogli u ostvarenju ovih vrhunskih rezultata te izrazio nadu za još boljim sportskim postignućima i u ovoj godini. Također je s zadovoljstvom konstatirao odličnu suradnju s Gradom Našicama i Osječko – baranjskom županijom te je najavio odlične stvari poput planova za proširenje postojeće dvorane, a možda i gradnju dodatne radne dvorane.