KOMENTAR: U Našice svi na prstima, tamo padaju veliki

Rukomet 16. velj 201922:10 > 22:18
sportklub

Pobjeda rukometaša Nexea u Mađarskoj je bila slatka, možda i pomalo neočekivana, no ova večerašnja protiv bundesligaša Hannovera u prepunoj dvorani u Našicama je bila baš ono za proslaviti do dugo u noć! Dvije euro pobede, rukomet koji ima glavu i rep i upozorenje za PPD Zagreb. Da, stigao je još jedan klub.
Nakon šestog mjesta na SP-u, u jednom od posljednjih obraćanja izbornika Line Červara čuli smo sljedeće:

HRS

– Hrvatski rukomet neće ići naprijed ako ne dobijemo još neki klub, ako se baza još ne proširi. U suprotnom nećemo moći držati korak s najboljim svjetskim reprezentacijama i zemljama.
Dugo je u našem rukometu – jedan klub. Čiji su čelnici i te kako krivi što je upravo tako. Najbolji, najtalentiraniji klinci iz cijele Lijepe naše odlazili su samo u Zagreb. bolji uvjeti, brži put do reprezentacije. Poznati obrazac. Jedan klub – jedna liga. Nažalost, to je otjeralo ljude iz dvorana, domaće prvenstvo je izgubilo identitet.
A onda se okupila skupina entuzijasta koji su u Našicama odlučili ‘izgraditi’ rukometni klub kojim će se taj kraj ponositi. I gradili su ciglicu po ciglicu, iz sezone u sezone je sponzor kluba poduzeće građevnog materijala Nexe ulagalo u rukomet. I to ne samo u seniorsku momčad, stvarala se i rukometna škola, stvarao se klub. Kojeg su eto prepoznali i navijači, i sve zajedno je to lijepa sportska priča.

Hrvoje Horvat, mladi trener koji živi pod hipotekom slavnog oca istog imena i prezimena (zlatni olimpijac iz 1972,) i predvodnik bjelovarskog Partizana koji je osvojio Kup prvaka, strpljivo slaže momčad. Lanjsko čevtrtfinale EHF kupa i poraz protiv Fuchsea je pokazao da se u Našicama nešto događa. Danas, nakon pobjede protiv Hannovera i prve pozicije (dvije pobjede iz dvije utakmice), Našićani su odaslali poruku da žele još jedno četvrtfinale. I da misle ozbiljno. Nema dvojbe da je Horvatova momčad sada na karti Europe, te da će ih i velikani praititi.
Lijepa sportska priča iz poprilično napuštene Slavonije, još jednom je zapravo i pouka i poruka. Treba ulagati, vrijedno raditi i vjerovati u sebe! Na kraju će stići i nagrada.

POGLEDAJTE POSLJEDNJE MINUTE VELIKE POBJEDE