Nexe uvjerljiv na poluvremenu protiv Nijemaca

Rukomet 15. velj 201914:05 > 14:08
NEXE Našice

Nexe od 19:30 sati uz ekskluzivan prijenos na Sportklubu 3 igra utakmicu drugog kola grupne faze EHF kupa protiv njemačkog Hannovera.

Rukometaši Nexea 11 godinu zaredom igraju u EHF kupu, a četvrtu u nizu su među 16 najboljih. Novi izazov pred njima je u subotu od 19:30 kada u Našicama gostuje njemački prvoligaš TSV Hannover-Burgdorf. Tu ćete utakmicu ekskluzivno imati priliku vidjeti i na Sportklubu 3.

– Naš sportski uspjeh sjajno utječe na mali grad Našice, iako je razvijanje profesionalnog kluba bilo zahtjevno. Učinili smo to mogućim te nam grad i ljudi to vraćaju. Oni su sjajna podrška na tribinama, a mi im daje uzbudljive utakmice protiv najboljih europskih momčadi i igrača – za službene stranice EHF-a rekao je predsjednik kluba Josip Ergović.

U Našicama je prošle godine u četvrtfinalu s osam razlike pao Füchse Berlin, no njemačka je momčad u uzvratu slavila plus devet i zaustavila Nexe.

Povezano

– Hannover ima mnogo reprezentativaca i sigurno da neće biti lagano. Mi smo bolji nego prošle godine kada smo igrali protiv dva druga njemačka kluba, Göppingena i Füchsea. Puni smo samopouzdanja i spremni pružiti našu najbolju igru. Idemo po još jednu značajnu pobjedu – najavio je trener Hrvoje Horvat.

Predsjednik Ergović nada se da će momčad napraviti korak više u odnosu na prošlu sezonu.

– Na željenom smo putu. Naš cilj je četvrtfinale EHF kupa, a onda nam je potrebno malo sreće da napravimo korak naprijed u odnosu na prošlu sezonu. Utakmice protiv Berlina pokazatelj je da smo sposobni za velike stvari – rekao je Ergović pa dodao:

– Naša ambicija je razvijati mlade igrače koji će nakon toga naći svoje mjesto u najboljim europskim klubovima.

Sve to EHF je navelo da dođu do zaključka da bi Našice za nekoliko godina mogle postati neosvojila tvrđava za vrhunske europske klubove.