Šipić za SK otkrio klub u kojem se vidi u budućnosti

Rukomet 14. velj 201914:05 > 14:06
HRS

Nexe u subotu od 19:30 igra utakmicu drugog kola EHF kupa protiv Hannovera, a prijenos ekskluzivno možete pratiti na SK3. Kao uvod u tu utakmicu donosimo vam intervju s velikom uzdanicom gromova Marinom Šipićem.

Rukometaši Nexea igraju najbolju sezonu u klupskoj povijesti, a ovog vikenda očekuje ih novi veliki izazov, utakmica drugog kola EHF kupa protiv Hannovera u Našicama koju u subotu od 19:30 sati ekskluzivno možete pratiti na Sportklubu 3.

Jedna od najvećih uzdanica momčadi Hrvoja Horvata svakako je reprezentativni pivot Marin Šipić, čiji smo broj okrenuli, pa ga za početak upitali o dosadašnjim sjajnim rezultatima ove sezone.

ŠIPIĆ: Istina, ova sezona je odlično krenula, čak iznad naših očekivanja. Tri kola prije kraja SEHA lige smo izborili Final Four, što nitko nije očekivao. Mi smo mislili da će biti borba do zadnjeg kola, ali eto i to smo uspjeli. U EHF kupu smo ostvarili stvarno veliku pobjedu protiv Tatabanye, pogotovo zato što je u gostima. Ta dva boda bi nam mogla pomoći za prolazak ove skupine. Još ništa nije gotovo, zapravo tek sad kreće, imamo još sigurno dvadeset i nešto utakmica do kraja sezone koje treba odraditi što bolje i nastaviti igrati kao što smo do sada igrali. Nadam se samo da neće biti ozljeda.

SPORTKLUB: Sljedeći veliki izazov je Hannover u subotu?

ŠIPIĆ: Igra se u Našicama, gdje nitko nije siguran. Mi idemo na pobjedu, sigurno da su oni jaka, ozbiljna momčad, ali ako mi odigramo kako znamo, kako se dogovorimo, mislim da ne bi trebalo biti problema i da ih imamo šanse pobijediti.

NEXE Našice

SPORTKLUB: Sigurno da velike zasluge za ovaj uspjeh ima i trener Hrvoje Horvat. Vaša suradnja počela je i prije Nexea.

ŠIPIĆ: S Horvatom sam u odličnim odnosima, jer s njim sam još od vremena kada me vodio u mlađoj kadetskoj reprezentaciji. Poduže se poznajemo, a i kada sam dolazio ovdje, veliki faktor mi je bio što je on tu bio trener, jer znam njegov način rada, znam da voli raditi s pivotima, da voli komunikaciju između vanjskog i pivota te sam znao da će to ići meni u korist

SPORTKLUB: Baš je trener Horvat za vas ima samo riječi hvale, uostalom za Sportklub je izjavio da ćete postati jedan od najboljih pivota svijeta.

ŠIPIĆ: Što reći, to je velika čast kada tako netko nešto kaže, a na meni je da se trudim i da se dokažem da je bio u pravu. Da ne bi ispalo da je nešto krivo rekao.

SPORTKLUB: Poznato je da ste krenuli kao nogometaš, a evo danas ste sigurno igrač koji se nameće da je riješio pitanje pivota u reprezentaciji kroz dugi niz godina.

ŠIPIĆ: Prvi sport koji sam počeo trenirati bio je nogomet, trenirao sam ga četiri godine, ali sam imao problema sa zdravljem i onda sam, nakon što sam nekoliko puta završio u bolnici, jednostavno odustao. Bio sam dijete, i jednostavno izgubiš motiv i volju nakon što se pet puta razboliš. Kako je tata bio rukometaš i svi su mi govorili: ‘Ideš u rukomet’, i eto, rekao sam: ‘Zašto ne?’ Upisao sam u Balić-Metličić akademiju, poslije nje otišao sam u Split, pa sam tri godine bio u Varaždinu i evo sada sam već godinu i pol u Našicama.

Povezano

SPORTKLUB: Našice se zasad pokazuju kao puni pogodak.

ŠIPIĆ: U Našicama sam prezadovoljan, iako su svi nekako bili skeptični kada sam dolazio u Našice. Kao mali grad, da neće biti dobro, ali iznad svih mojih očekivanja. Baš sam zadovoljan i s klubom, gradom, ljudima tu, tako da se nema što požaliti.

SPORTKLUB: Već sad se malo slegla prašina oko Svjetskog prvenstva, kakvi su vaši dojmovi sada malo s odmakom.

ŠIPIĆ: Mislim da smo odigrali stvarno jedno odlično prvenstvo, igrali smo odlično obranu i napad, pobijedili smo europske i svjetske prvake, te nas je praktički jedno loše poluvrijeme protiv Brazila izbacilo iz polufinala. Sigurno da ostaje žal što je tako ispalo jer mislim da smo zaslužili više. No to je sport, ispalo je kako je, valjda će drugi put više sreće.

SPORTKLUB: Reprezentacija je na SP ispraćena s ne baš velikim očekivanjima, no nema sumnje da smo dobili momčad koja ponovno može konkurirati za sam svjetski vrh.

ŠIPIĆ: Definitivno, našli smo se kao ekipa, stariji su jako dobro prihvatili nas mlađe igrače koji smo tu po prvi put, a to nama jako puno znači jer da su oni bili drugačiji možda bi nam bilo teže se uklopiti, teže pokazati što znamo. Ovako su nam stvarno olakšati i mogu vam garantirati da će na budućim natjecanjima to biti još bolje.

HRS

SPORTKLUB: Izbornik Lino Červar poznat je kao trener koji voli mlade igrače. Što nam Vi možete reći o njemu.

ŠIPIĆ: On je kao izbornik radio svoj posao, odlično nas je posložio, odličnu obranu smo igrali. Mislim da je jedan veliki motivator. Prije utakmice stvarno te podigne, motivira da daš na utakmici svoj maksimum, da odigraš najbolje što znaš i za njega imam samo riječi hvale. Lino vjeruje u mlade igrače, što ste vidjeli na prvenstvu, dao im je veliku minutažu, a to vam govori da vjeruje u mlade snage.

SPORTKLUB: Nexe je sadašnjost, a što nosi budućnost za Marina Šipića.

ŠIPIĆ: Trenutno sam u situaciji gdje je napeta sezona i ne razmišljam o budućnosti jer prvo mislim da treba posao odraditi u Našicama, a tek onda ću imati vremena i slobodu da biram gdje ću dalje, ali kad bih već mogao birati za budućnost, Barcelona mi je najdraži klub. Volim ih i u nogometu.

SPORTKLUB: I za kraj, tko su Vam rukometni uzori.

ŠIPIĆ: Definitivno Renato Sulić.