Furiozna Danska do svjetskog trona, Norveška nemoćna

Rukomet 27. sij 201918:16 > 18:18
Sean M. Haffey/Getty Images

Rukometaši Danske osvojili su Svjetsko prvenstvo u rukometu, a u finalu su na domaćem terenu bili bolji od Norveške rezultatom 31:22.

U danskom gradu Herningu igralo se finale Svjetskog prvenstva, koje nažalost nije donijelo previše uzbuđenja neutralnim gledateljima. Danska je od početka do kraja utakmice bila bolja momčad, uvjerljivo vodila i na kraju apsolutno zasluženo došla do trona.

Već nakon prvog poluvremena Danska je imala čak sedam golova prednosti (18:11) pa je već tada bilo jasno kako nas očekuje utakmica bez neke rezultatske neizvjesnosti.

U nastavku domaćini su stalno bili na šest, sedam golova prednosti, a Norvežani čim bi zaprijetili Danci bi uzvratili s dva, tri vezana pogotka.

Na kraju uvjerljvih devet pogodaka razlike za Dansku (31:22), za njihovu prvu svjetsku titulu.

Kod Danse su najbolji bili Hansen sa 7 i Olsen sa 5 pogodaka, dok je kod Norveške najbolji bio Joendal sa 10 golova.