SP: Njemačka lako sa Srbijom, Island izbacio Makedoniju

Rukomet 17. sij 201919:19 > 19:23
Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Od 18:00 sati igrale su se tri utakmice na Svjetskom prvenstvu u rukometu, a do pobjeda su došli Njemačka, Island i Katar.

Njemačka je bez većih problema savladal otpisanu Srbiju i potvrdila drugo mjesto u skupini.

Srbija se još nekako držala u prvom poluvremenu koje je završila na -4 (16:12). Ipak, u nastavku se raspala igra naših susjeda, sve do posljednjih deset minuta, kada su se domaćin previše opustili i dozvoli Srbiji da dođe do pristojnog poraza od osam razlike 31:23.

Najbolji kod Njemačke bio je Musche sa pet pogodaka, dok je kod Srbije bio najbolji Ilić sa šest golova.

U utakmici skupine B, gdje se nalazi i Hrvatska, Island je pobijedio Makedoniju i prošao dalje kao trećeplasirana momčad, na kraju je rezultat bio 24:22 za Islanđane.

U grupi D Katar je nakon velike borbe savladao Argentinu rezultatom 26:25.