SP: Sjajni Duvnjak i Šego odveli Hrvatsku u drugi krug

Rukomet 14. sij 201916:27 > 16:28

Hrvatska rukometna reprezentacija slavila je u 3. kolu Svjetskog prvenstva protiv Makedonije rezultatom 31:22.

Elsa/Getty Images

“Kauboji” su odigrali fenomenalnu utakmicu i uvjerljivo slavili protiv neugodne Makedonije (+9). Od početka do kraja utakmice Hrvatska je bila u prednosti, a Makedonci su cijelo vrijeme lovili zaostatak. Posebno su briljirali vratar Šego na golu, Karačić i Duvnjak su bili sjajni prema naprijed.

O dominaciji Hrvatske dovoljno govori to što Makedonija nije mogla nikako uhvatiti priključak u ovoj utakmici, već na poluvremenu je bilo +5.

U nastavku Šego je spustio “roletnu” na golu Hrvatske i Makedonija je bila nemoćna. Posljednjih deset minuta smo imali sigurno vodstvo, stalno više od pet golova, pa nije bilo panike što se tiče konačnog rezultata.

Na kraju uvjerljiva pobjeda “kauboja” rezultatom 31:22.

Izbornik Lino Červar u ovoj utakmici nije koristio Luku Cindrića, a točan razlog se još uvijek ne zna.

Domagoj Duvnjak je proglašen igračem utakmice s učinkom od šest golova i osam asistencija.