Svi dobili minute, ali protiv Japana nikakvih problema

Rukomet 13. sij 201918:03 > 18:04
Elsa/Getty Images

Hrvatska rukometna reprezentacije došla je i do druge pobjede (35:27) na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Njemačkoj i Danskoj. Nakon Islanda, pao je i Japan.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je Zlatko Horvat koji je postigao osam pogodaka. Pet golova zabio je Luka Stepančić, a po četiri Igor Karačić, Manuel Štrlek i David Mandić. I vratari su bili na visini zadatka te odigrali važnu ulogu u uvjerljivoj pobjedi. U prvom poluvremenu je Marin Šego obranio devet udaraca, a u nastavku je Ivan Stevanović imao 12 obrana. Strijelce Japana sa šest golova predvodio je Tokuda.

Hrvatska je na ljestvici na drugom mjestu sa četiri boda, koliko ima i prvoplasirana Makedonija koja je u nedjelju sa 28-23 nadigrala Bahrein. Španjolci imaju dva boda uz utakmicu manje koju će odigrati protiv Islanda. Bez bodova su Island, Japan i Bahrein.

Već u početku dvoboja naši su rukometaši dali do znanja da su Japance shvatili ozbiljno te su u prvih deset minuta utakmice stvorili šest pogodaka prednosti (7-1). Obrana je funkcionirala odlično, a pogreške japanskih rukometaša su izabranici Line Červara nepogrešivo kažnjavali. Horvat je zabijao s krila i sa sedam metara, Štrlek realizirao kontranapade, Stepančić i Vranković izvana, a Duvnjak i preko cijelog terena, kad su Japanci pokušali igrali bez vratara.

Izabranici Islanđanina Dagura Sigurdssona iskoristili su malo opuštanje naših rukometaša u sljedećih pet minuta i sveli svoj zaostatak na tri gola (9-6). No, kriza Hrvatske je kratko trajala pa je već u 24. minuti naša reprezentacija došla do najveće prednosti u prvom poluvremenu (14-7). Do kraja prvog dijela Japan je uspio smanjiti zaostatak na pet pogodaka.

Deset minuta igre u drugom dijelu bilo je potrebno hrvatskoj reprezentaciji da prvi put na utakmici dođe do dvoznamenkaste prednosti (24-14), zahvaljujući seriji 6-0. Od tada pa do kraja utakmice prednost naših rukometaša se uglavnom kretala od devet do 11 pogodaka, a završilo je na plus osam 35-27.

Važno je što je Lino Červar u ovom dvoboju uspio raspodijeliti minutažu na sve igrače, jer već u ponedjeljak, od 18 sati, našu reprezentaciju čeka vrlo važan dvoboj s Makedonijom, u kojoj pobjeda najvjerojatnije znači plasman i prva dva boda za drugi krug natjecanja.

HRVATSKA – JAPAN 35-27 (18-13)
HRVATSKA: Šego, Stevanović; Duvnjak 3, Stepančić 5, Vida, Horvat 8 (1), Karačić 4, Blažević, Štrlek 4 (-), Musa 1, Cindrić, Mandić 4, Kozina, Vranković 2, Šipić 1, Bičanić 3
JAPAN: Kai, Kubo; Miyazaki, Kasahara 1, Baig, Narita 1, Tokuda 6 (3), Watanabe 3, Doi 3, Shida 2, Motoki 1, Tamakawa 1, Okamoto 1, Yoshino 3, Agaire 3, Kadoyama 1
Sedmerci: Hrvatska 6 (4), Japan 4 (3)
Isključenja: Hrvatska – 4 minute, Japan – 4 minute