EURO: Hrvatice uvjerljivo poražene na početku prvenstva

Rukomet 1. pro 201819:12 > 19:17
HRS

Počelo je Europsko prvenstvo za rukometašice koje se održava u Francuskoj, Hrvatska je poražena u prvom kolu skupine C.

(Photo by Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images)

Bolja je bila Španjolska rezultatom 25:18.

Igračice izbornika Nenada Šoštarića djelovale su impresionirane protiv vrlo dobrih Španjolki, nakon početnih 1:1, utakmica je otišla u jednom smjeru. Španjolska je prvo poluvrijeme završila serijom 14:3 stvarajući uvjete za miran odlazak na odmor. U nastavku dvoboja Hrvatska je prezentirala daleko kvalitetniju igru, djelomice vlastitom igrom, a drugim dijelom i nešto opuštenijem pristupu protivnica. Na koncu je poraz bio respektabilan. Španjolsku je predvodila Nerea Pena Abaurrea sa sedam golova, pet je zabila Alvarez Gonzalez. U redovima Hrvatske najbolja je bila Ivana Dežić s četiri gola.

U skupini C, ranije u danu Nizozemska je porazila Mađarsku s 28:25, a upravo će Mađarice biti iduće protivnice Hrvatskoj, dvoboj će se igrati u ponedjeljak od 18 sati u Montebeliardu.