Viceprvak Europe večeras u Areni, PPD balansira

Rukomet 24. stu 201810:00 > 10:08
RK PPD Zagreb

Rukometaši PPD Zagreba večeras će se od 19.15 sati u Areni sastati s europskim doprvakom, momčadi francuskog Nantesa. Izabranici Line Červara i dalje su s dvije pobjede na posljednjem mjestu u svojoj skupini.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 9. kola Lige prvaka. UArenu Zagreb stiže finalist prošlogodišnjeg izdanja Lige prvaka te jedan od najboljih francuskih rukometnih kolektiva – Nantes.

Nakon što su Lavovi u gostima kod Francuza pružili solidan otpor, ali dva boda ipak na poslijetku nesretno prepustili tamošnjem domaćinu, novu priliku protiv iste momčadi imat će u uzvratnom dvoboju koji je na rasporedu večerasod 19.15 sati.

“U Nantesu smo igrali dobro, zaista. Nudio nam se bolji rezultat. Malo smo bili nekoncentrirani, malo je bilo nesreće, ali mislim da tom utakmicom možemo biti zadovoljni. Ipak, bila bi velika prevara kada bismo mislili da ćemo sada pobijediti Nantes samo na temelju toga što smo u kod njih u gostima bili blizu i što ih je pobijedio Motor Zaporožje. Mislim da moramo biti posvećeni toj utakmici, motivirati se iako imamo dosta problema s ozljedama. Danas na treningu nije bilo Bičanića, Šušnje, Horvata – radili su po posebnom programu – a nema ni Josipa Vekića. Dakle, nije nam lako, a dva dana nakon subotnje utakmice igra se u Prešovu, pa nam potom dolazi Zaporožje… Nije lako balansirati klub, nekoga treba odmoriti i osloboditi povreda”, rekao je trener PPD-a Zagreb, Lino Červar.

“Nadam se da ćemo imati pristup borbe na početku i uspjeti im zaustaviti neke polukontre. Mislim da možemo pobijediti i dići se na tablici. Dosta dobro poznajem ekipu Nantesa, ne mijenjaju mnogo i sustav je uvijek isti”, rekao je Senjamin Burić.