Milošević prijetio, Luke spustile rampu!

Rukomet 25. lis 201822:32 > 22:33
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Hrvatska rukometna reprezentacija u četvrtak je u Osijeku u prvom kolu skupine 2 kvalifikacija za EP 2020. pobijedila Švicarsku sa 31-28 (15-16).

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Na početku se igralo gol za gol, no sredinom prvog poluvremena Hrvatska se uspjela odvojiti na tri pogotka viška (10-7). No, na krilima odličnog Andre Schmida, koji je sedam pogodaka zabio u prvom poluvremenu, Švicarska je došla do preokreta i na odmor je otišla s golom prednosti (16-15).

U nastavku Hrvatska je u obrani bila agresivnija i brzo je povratila vodstvo. “Kauboji” su držali prednost od gol ili dva razlike, a kada je devet minuta prije kraja Karačić pogodio za vodstvo 28-24 bilo je jasno da će Hrvatska na startu kvalifikacija upisati pobjedu.

Kod Hrvatske Luka Cindrić i Luka Stepančić zabili su po šest pogodaka, a Zlatko Horvat pet. U redovima Švicarske najefikasniji je bio Andre Schmid sa osam pogodaka, a Luka Maros i Alen Milošević zabili su po pet golova.

U drugom kolu Hrvatska će igrati protivBelgije u Leuvenu 28. listopada. Na EP će se plasirati po dvije najbolje momčadi iz svake od osam skupina i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.