Červar: Drago nam je što je Duvnjak ponovno s nama

Rukomet 24. lis 201813:37 > 13:40
Josip Belamarić/Sportklub

Očekujemo zahtjevnu utakmicu ali mislim da ćemo pobijediti, izjavio je u srijedu u Osijeku na konferenciji za novinare hrvatski rukometni izbornik Lino Červar, najavljujući kvalifikacijsku utakmicu za plasman na Europsko prvenstvo 2020. protiv Švicarske.

“Čeka nas zahtjevna utakmica sutra protiv Švicarske, ali mi ćemo igrati s osam igrača jer ćemo imati publiku iza nas. Očekujemo veliku borbu, ali mislim da ćemo na kraju mi izaći kao pobjednici. Drago mi je da je s nama naš lider reprezentacije Domagoj Duvnjak koji nam je nedostajao”, kazao je Červar. Susret protiv Švicarske na rasporedu je 25. listopada od 20,15 u rasprodanom osječkom Gradskom vrtu.

“Švicarsku sam analizirao i gledao kvalifikacijske utakmice protiv Norveške za Svjetsko prvenstvo. Kod kuće su ih pobijedili i na gostovanju tijesno izgubili. Nezgodna su reprezentacija i još im se vratio Andy Schmid iz RN Löwena nakon tri godine. Igrat će dosta ‘sedam na šest’ i mi smo za to spremni. Imaju dobrog vratara Portnera. Kompletna su ekipa jer na svim mjestima je dobro popunjena. Jako smo unutra i pokušam igrače potpuno koncentrirati na taj susret. Mi smo sigurno favoriti, ali nitko danas nije slab i svi imaju ponekog vrhunskog igrača”, istaknuo je izbornik.

Domagoj Duvnjak vratio se u reprezentaciju nakon devet mjeseci i posebno ga veseli što će se u reprezentativni dres vratiti pred svojim Slavoncima.

“Želim se zahvaliti gradu Osijeku i svim Slavoncima. Prezadovoljni smo ovdje ništa nam ne fali. Utakmica je rasprodana i to je ono što nas veseli. Ja sam se vratio nakon devet mjeseci i jako mi je drago da sam ponovo ovdje”, rekao je Duvnjak.

“Moje stanje je s koljenom je bolje nego prije. Imam još bolove, ali s tom boli mogu igrati. Svakog igrača nešto boli. Da sam ozlijeđen ne bi bio ovdje. U klubu sam odigrao sve utakmice u prvenstvu i to me veseli. Došao sam doma i opet ponavljam – veselim se sutrašnjoj utakmici i zahvalan sam svojim Slavoncima koji su rasprodali dvoranu. Nadam se da će biti sjajna atmosfera”, dodao je.

(h)