UŠTIPNITE NAS Zagreb srušio Flensburg u gostima!

Rukomet 19. ruj 201820:53 > 21:02
Alex Grimm/Getty Images

Nestvaran rezultat zabilježen je u 2. kolu rukometne lige prvaka. Hrvatski prvak pobijedio je njemačkog rezultatom 31:29!

flickr.com

Veliki Flensburg bio je apsolutni favorit za pobjedu, no da neće sve ići glatko dalo se vidjeti već po uvodnim minutama, kada je domaća momčad postizala pogotke, ali je PPD Zagreb uporno izjednačavao i držao priključak.

Posljednje vodstvo njemačkog sastava bilo je 4:3, nakon toga više nikada nisu uspjeli doći u prednost, a Zagreb je od 5:4 do samog kraja utakmice vodio glavnu riječ.

U posljednjoj četvrtini utakmice gosti iz Hrvatske imali su čak 5 pogodaka prednosti (28:23), a iako je Flensburg uspio smanjiti to vodstvo u samoj završnici, posljednje sekunde nisu bile uopće napete!

Bila je ovo prva gostujuća pobjeda Zagreba protiv svog današnjeg protivnika i tek treća uopće u jedanaestom međusobnom ogledu!

Najbolji kod Zagrebaša bio je David Mandić s nestvarnim učinkom (8/9), a slično su raspoloženi bili i Ivan Sršen (7/8) te Zlatko Horvat (6/7). Zagreb je imao čak 69% realizacije udaraca iz igre, a odličan je bio i Urh Kastelic na vratima koji je sakupio 12 obrana (35%).

Najbolji kod njemačkog nejmačkog prvaka bio je Svan Lasse sa 7 golova iz isto toliko pokušaja.

Zagreb nakon dva kola LP ima pobjedu i poraz, a u sljedećoj utakmici (29.9.) bit će domaćin velikom PSG-u!