Rukomet: Hrvatski juniori bez finala EP-a u Varaždinu

Rukomet 17. kol 201822:49 > 22:50
Rose/Bongarts/Getty Images

Hrvatska muška juniorska reprezentacija nije uspjela izboriti finale Europskog prvenstva koje se igra u Varaždinu te će se boriti za brončanu medalju, nakon što je u petak u polufinalu odigranom u Areni Varaždin poražena od Islanda sa 30-26 (13-12).

Naša reprezentacija je držala korak s Islanđanima do 48. minute, ali posljednje vodstvo imala je u 14. minuti (6-5). U završnici dvoboja Island se odlijepio i na pet golova prednosti, što je bilo nedostižno za naše juniore.

Ante Ivanković sa pet pogodaka te Gianfranco Pribetić i Fran Mileta sa po četiri gola bili su najbolji kod Hrvatske, dok je najbolji strijelac utakmice bio Islanđanin Thrastarson sa 10 pogodaka.

Island će se boriti za zlato protiv Švedske koja je u prvom polufinalu nadigrala Dansku sa 31-22.

Hrvatska će u nedjelju u Varaždinu od 15 sati igrati utakmicu za brončano odličje protiv Danske, dok je finale Island – Švedska na rasporedu od 17.30 sati.