Kvalifikacije za SP: Hrvatska pregazila Crnu Goru

Rukomet 9. lip 201821:50 > 21:51
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Hrvatska rukometna reprezentacija porazila je Crnu Goru u prvoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Njemačkoj i Danskoj početkom 2019. godine.

Izabranici Line Červara već su na poluvremenu osigurali sjajnu prednost od sedam razlike (17:10), a u nastavku gledatelji u ispunjenoj dvorani u Osijeku mogli su pratiti simultanku hrvatskih rukometaša.

Brzi kontranapadi Hrvatske predstavljali su veliki problem za goste, Manuel Štrlek i Zlatko Horvat bili su glavni akteri brzopoteznih reakcija ispred protivničkog gola, samim time obojica su postigla po šest golova. Cindrić je dodao pet, a Karačić četiri pogotka za hrvatsku vrstu koja je na kraju slavila 32:19. Nemanja Grbović je s četiri pogotka predvodio Crnu Goru.

Uzvrat je na rasporedu u četvrtak kada će crnogorska vrsta Hrvatsku ugostiti u Podgorici.