Liga prvaka: Zagreb sve dalje od drugog kruga

Rukomet 10. velj 201821:35 > 21:48
Julian Finney, Getty Images Sport

Rukometaši Zagreba poraženi su na gostovanju u Plocku 27:24 u sklopu 11. kola Lige prvaka.

Zagreb je osmim porazom u jedanaest utakmica ostao s minimalnim izgledima za prolazom u nastavak natjecanja. Ozljedama načeti Zagrebaši, već nakon desetak minuta igre u Plocku ostali su i bez jednog od dvojice svojih lijevorukih igrača, Marija Vuglača koji je, čini se teško ozlijedio rame. Prije nekoliko dana objavljeno je kako Matej Hrstić više neće igrati ove sezone nakon što se ozlijedio u pobjedi nad Celjem.

Zagreb je na ulasku u završnih 15 minuta dvoboja primaknuo se na samo gol zaostatka (20:19), međutim momčad trenera Zlatka Saračevića nije imala snage za potpuni preokret. Bičanić je bio najbolji strijelac Zagreba s devet golova. Wisla je drugom uzastopnom pobjedom zadržala šestu poziciju sa šest bodova koliko ima i švedski Kristianstad (poraz od Nantesa 31:26), no Šveđani imaju slabiju gol razliku.

U skupini vodi Vardar s 18 bodova, prvak Europe doživio je prvi ovosezonski poraz u najjačem rukometnom natjecanju Europe, makedonski sastav poražen je u Barceloni 29:28. Luka Cindrić zabio je pet golova za Vardar, Igor Karačić dva, dok je Ivan Cupić ostato bez pogotka.