Nijemci slomili otpor tvrdih Čeha, Danci produžili nadu

Rukomet 19. sij 201822:45 > 22:46
(Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Njemačka je teškom mukom izborila pobjedu nad Češkom, dok su Danci potvrdili slovensko ispadanje s Europskog prvenstva.

Česi su igrali sjajno 47 minuta, vodili u više navrata, na ulasku u posljednjih petnaest minuta poveli 18:16 i onda jednostavno stali kada je trebalo dokrajčiti Njemačku.

Branitelji europskog naslova serijom 5-1 posve su zatvorili utakmicu, natjerali Čehe na promašaje, razbranio se vratar Wolff koji je sjajno nadopunio odličnog Heinevettera (12 obrana) i Nijemci su zadržali nadu u plasman među četiri slavljem 22:19. Briljantni Steffen Fath bio je uvjerljivo prvo ime utakmice s osam golova, kod Čeha šest je zabio Tomaš Cip.

U drugoj utakmici skupine, Danci su vodili najvećim dijelom dvoboja sa Slovenijom koji su posljednji priključak uhvatili u 51. minuti (25:26), no Danci nisu dopustili pad koncentracije u završnici, te su na koncu odjurili do pobjede 31:28. Senzacionalni Lasse Svan odigrao je utakmicu života s 11 golova zasjenivši i velikog Mikkela Hansena (dva gola), Slovence je predvodio Miha Zarabec sa šest pogodaka.

U Varaždinskoj skupini, Njemačka i Danska drže vodeće pozicije sa po četiri boda, Makedonija i Španjolska s utakmicom manje nalaze se iza njih s tri, odnosno dva boda. Češka i Slovenija završile su svoj put na Europskom prvenstvu.