Sjajna Hrvatska razbila Island

Rukomet 14. sij 201822:02 > 22:08
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Hrvatski rukometaši bili su uvjerljivi i u drugoj utakmici na Europskom prvenstvu. U sjajnoj atmosferi Spaladiuma odgovorili su perfektnim rukometom i razbili Island sa 29:22.

Island je još jednom pokazao kako ne može protiv hrvatskih rukometaša. Na velikim natjecanjima (OI, SP, EP) Hrvatska nikada nije izgubila od Islanda.

Nakon neuvjerljivog prvog dijela, odabranici Line Červara su ‘slomili’ Island furioznim otvaranjem drugog poluvremena. U prvih 12 minuta nastavka Hrvatska je napravila seriju 8-2 i pobjegla na velikih 22-15. U visokom ritmu Hrvatska je nastavila do kraja susreta ostvarivši uvjerljivu pobjedu.

Do polovice prvog dijela bila je to izjednačena utakmica no otišli smo na odmor s pogotkom razlike (14-13). U prvom poluvremenu naši vratari su imali samo jednu obranu.

U nastavak susreta Hrvatska je ušla furiozno. U prvih 12 minuta je načinila seriju 8-2 i pobjegla na šest pogodaka prednosti 22-15. Na vratima je proradio Ivan Stevanović i Islanđani su se potpuno pogubili u grotlu splitske Spaladium Arene. U 52. minuti imali smo i fantastičnih osam razlike (26-18), a na kraju je završilo 29-22.