Hrvatska nadigrala Slovence u teškoj utakmici

Rukomet 28. lis 201722:27 > 22:34
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U prijateljskoj utakmici rukometaši Hrvatske su u subotu u ispunjenoj zagrebačkoj Areni protiv Slovenije slavili sa 21-20 (9-11).

Hrvatski rukometaši su bolje krenuli u susret te osigurali vodstvo od 3 pogotka razlike. Nakon te prednosti ušlo se u krizu realizacije i gosti kažnjavaju s boljom završnicom prvog dijela i odlaze na odmor s +2.

Hrvatska je u nastavku prvi puta povela tek u 49. minuti pogotkom Lovre Mihića. Nakon toga Hrvatska je imala igrača više i sedmerac, ali Čupić nije bio precizan, pa su Slovenci opet došli do izjednačenja (19-19) u 55. minuti.

Ipak, u samoj završnici “kauboji” dolaze do pobjede. Svoj jedini pogodak na utakmici iskusni Igor Vori zabija u 57. minuti za vodstvo 20-19, a potom je na ulasku u posljednju minutu pogodio i Čupić.

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Ivan Čupić sa šest golova. Momčad Slovenije predvodio je Jure Dolenec sa osam pogodaka.