SEHA liga: Zagreb izgubio od Vardara u šestom kolu

Rukomet 18. lis 201713:11 > 13:51
SEHA Gazprom League

PPD Zagreb izgubio je utakmicu šestoga kola SEHA lige u Skopju od makedonskog Vardara 30-23.

Nakon dvije odigrane utakmice šestog kola SEHA lige, Vardar i dalje uvjerljivo drži prvu poziciju. U utakmici protiv PPD Zagreba slavili su rezultatom 30-23. Time je Vardar došao do pete pobjede u pet utakmica u SEHA ligi ove sezone te još više učvrstio prvu poziciju. Utakmica protiv Zagrebaša za Vardar nije predstavljala veliki problem budući da su već nakon 25 minuta igre otišli na 7 golova prednosti što PPD Zagreb nije mogao sustići cijelu utakmicu. Ovo je Vardaru bila već druga pobjeda protiv Zagreba u samo dva tjedna kada su ih pobijedili također sa 7 golova prednosti.

Raul Gonzalez, trener Vardara je nakon utakmice sa Zagrebom izjavio kako su Zagrebaši iznimno raspoloženi u utakmicama protiv Vardara, ali je zadovoljan kako je njegova ekipa odigrala utakmicu. Trener Zagreba Kasim Kamenica izjavio je kako stručni tim nije očekivao takvu igru u prvom poluvremenu kada se Vardar odvojio na čak 7 golova prednosti što smatra najgorim ulaskom u utakmicu ove sezone. Rekao je kako se igra Zagreba poboljšala u drugom poluvremenu, ali kako je to ipak bila čosta pobejda za Vardar.

Vardar je prvi s odigranih 5 utakmica i 15 bodova, prati ga PPD Zagreb sa 6 odigranih utakmica (3 pobjede, dva poraza i jedan neriješen rezultat) i prikupljenih 10 bodova. Zagreb na ljestvici prati slovenski klub Celje Pivovara Laško koji također ima 10 bodova, ali s jednom utakmicom manje od Zagreba.

Od ostalih utakmica šestoga kola danas su na rasporedu utakmice Vojvodina-Meshkov Brest, Metalurg-Gorenje Velenje i Nexe-Tatran Prešov.

Valja istaknuti kako je rukometaš Zagreba i hrvatski reprezentativac Stipe Mandalinić zauzeo drugo mjesto na listi najboljih strijelaca SEHA lige s 37 golova.

U idućem kolu, PPD Zagreb će igrati protiv Gorenja. Podsjetimo, trener Gorenja je bivši izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Željko Babić.