Hrvatska uvjerljivo poražena od Njemačke

Rukomet 20. sij 201720:01 > 20:07
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Njemačke s rezultatom 28:21.

Hrvatska reprezentacija odigrala je loše utakmicu i doživjela visoki poraz od Njemačke. Ništa danas nije funkcioniralo u igri “kauboja” i bila je ovo velika opomena pred nastavak prvenstva. U našoj igri nije bilo ideje, ali ni dovoljno energije za bolju utakmicu.

Hrvatska je počela utakmicu odlično i povela 3:1, a onda nakon toga potpuno stala do samog kraja utakmice. Nijemci su preokrenuli taj rezultat i poveli s 3:7. Hrvatska je izgledala bezidejna u napadu, staklno se pokušavalo invidualnim akcijama. Njemačka je imala stalno prednost i na poluvrijeme otišla s 4 razlike. U nastavku utakmice ista priča, Nijemci bolji u svima fazama igre, a Hrvatska i kad je došla pred gol gotovo sve bitne lopte je obranio njemački vratar Wolf. Do kraja utakmice Njemačka je povećavala prednost i na kraju pobijedila s rezultatom 28:21.

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Manuel Štrlek i Luka Stepančić s 5 pogodaka. Kod Njemačke najbolji su bili Patrick Wiencek sa šest i Kai Hafner s pet golova.

Hrvatska je na kraju zauzela 2. mjesto u skupini i u osmini finala će igrati s Egiptom.