Preminuo Zlatko Portner, član legendarne Metaloplastike

Rukomet 23. ruj 202013:02 > 13:03

Iznenada nas je u 59. godini napustio jedan od zltanih jugoslavenskih rukometaša

Zlatko Portner iznenada je preminuo u Švicarskoj u 59. godini. Član čuvene zlatne generacije jugoslovenskog rukometa iz osamdesetih godina prošlog stoleća karijeru je počeo u Hrtkovcima, da bi preko Crvenke 1982. godine stigao u Šabac, gde je u sljedećih sedam sezona ispisao najlepše stranice svjetskog rukometa u neponovljivoj  generaciji  Metaloplastike sa kojom je dva puta bio osvajač Kupa prvaka (1985. i 1986.).

Daljnji  profesionalni put vodio ga je u Barcelonu, koja je sa njim u sastavu stigla do prvog pehara Kupa prvaka 1991. godine.

Kao član reprezentacije Jugoslavije, Portner je osvojio zlato na Svjetskom prvenstvu 1986. godine u Švajcarskoj i broncu na Olimpijskim igrama u Seulu 1988.