Duvnjak i društvo pregazili PPD Zagreb u Ligi prvaka

Rukomet 17. ruj 202020:30 > 20:33
Stuart Franklin Bongarts/Getty Images

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su težak poraz od THW Kiela 21-31 na otvaranju natjecanja u B skupini Lige prvaka.

Oslabljeni hrvatski prvak nije imao izgleda protiv moćnog njemačkog sastava i Kiel je rutinski stigao do prvih bodova.

Zanimljivo, bila je to prva službena utakmica njemačkog sastava nakon 193 dana.

“Iza nas je najduža priprema u karijeri. Sad smo svi sretni što napokon započinje”, rekao je kapetan THW-a Domagoj Duvnjak.

Za razliku od uobičajenog, Kiel nije stigao u Zagreb dan prije utakmice, već danas charter zrakoplovom iz Lubecka i odmah nakon susreta njemački sastav kreće kući.

Nijemci su već nakon prvog poluvremena imali osam razlike (14-6), a u nastavku su samo odrađivali posao.

Kiel su do pobjede predvodili Sander Sagosen sa sedam, Niclas Ekberg sa šest, te Harald Reinkind s pet golova, dok je kapetan hrvatske reprezentacije Domagoj Duvnjak zabio dva gola.

Kod PPD Zagreba najefikasniji su bili Filip Vistorop sa šest, Miloš Božović sa četiri, te David Mandić i Mario Vuglač sa po tri gola.

Photo by Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images)

U drugom današnjem susretu Barcelona je na gostovanju pobijedila Motor Zaporožje sa 30-25 uz osam golova Aleixa Gomeza i pet pogodaka našeg Luke Cindrića.

U jučer odigranim susretima Veszprem je na gostovanju pobijedio Nantes sa 28-24, dok je Aalborg u Celju porazio Pivovarnu Laško sa 31-29.

Veszprem su do pobjede vukli Andreas Nilsson i Dejan Manaskov sa po pet golova, dok je hrvatski rukometaš Manuel Štrlek zabio jedan gol. Nantes je predvodio Kiril Lazarov s pet golova.

Kod Aalborga je najefikasniji bio Magnus Saugstrup Jensen sa sedam golova, dok su u slovenskim redovima najefikasniji bili Tadej Kljun sa šest golova, te naš Josip Šarac s pet golova. Veron Načinović je dodao jedan gol.

U drugom kolu PPD Zagreb gostuje kod Veszprema 24. rujna, a u ostalim susretima iz skupine sastaju se Kiel – Nantes (23. rujna), Aalborg – Motor Zaporožje (23. rujna), te Barcelona – Celje Pivovarna Laško (24. rujna).