Zlatko Horvat napustio Zagreb nakon 25 godina

Rukomet 4. lip 202023:51 > 23:54
Anthony Dibon/Icon Sport via Getty Images

Legendarni hrvatski rukometaš Zlatko Horvat ipak cijelu igračku karijeru neće provesti u Zagrebu.

Nakon 18 godina provedenih u najtrofejnijem hrvatskom klubu Horvat je realizirao inozemni angažman. Karijeru će nastaviti u Sjevernoj Makedoniji.

Naime, ovaj 35-godišnjak je danas potpisao jednogodišnji ugovor s Metalurgom i sigurno će predstavljati veliko pojačanje za ovaj klub.

PPD Zagreb je Horvatu ponudio ugovor na još godinu dana i nakon toga priliku da bude trener u mlađim uzrastima u klubu, ali Horvat je to odbio.

Metalurg je posljednjih tjedana doveo nekoliko provjerenih imena kao što su Nikola Potić, Momir Rnić i Branko Kankaraš, dok je potpisan i ugovor i s Brazilcem Enriqueom Teixeirom.

Jörg Schüler/Getty Images

Inače, Horvat je i dugogodišnji član hrvatske reprezetnacije. Dres Kauboja nosi od 2005. godine i do sada je skupio 180 nastupa uz niz osvojenih medalja na velikim natjecanjima.