Červar emotivno o Lacu: Rođeni pobjednik i dobri duh

Rukomet 29. svi 202018:15 > 18:23
sportklub

Hrvatski izbornik Lino Červar osvrnuo se na dirljiv način na karijeru Blaženka Lackovića.

Lacković je ostavio veliki trag u hrvatskom i svjetskom rukometu, a ovaj tjedan se umirovio od svog omiljenog sporta.

Lac je bio dobri duh reprezentacije. On je rođeni pobjednik i dao je veliki doprinos reprezentaciji. Imao je briljantnu karijeru, neovisno kako je išla i s kojim se problemima sudarala. Išao je po redu od Marofa, Varaždina, Metkovića, Zagreba do najjačih klubova Bundeslige Flensburga, Hamburga, Kiela. I to je po meni bila velika, možda i ključna stvar u njegovom igračkom razvoju. Nije preskakao stepenice, što je danas vrlo čest slučaj kod mladih igrača, a posebno se osjeti kod vanjskih“, rekao je Červar za Lackovića.

Povezano

Rekli ste dobri duh…

Pozitivna energija u svakom smislu, koju je fantastično prenosio, što je bilo jako važno, jer nisu svi bili takvi, a baš ta različitost nas je učinila posebnim timom. On nikad nije drhtao kod šuta. A bilo je i drugačijih igrača. Visoko je skakao, pucao je s trećeg kata u pod i zabijao golove, što je danas prava rijetkost, što nam uostalom i u današnjem timu najviše nedostaje. To je detalj koji rukomet čini ljepšim, posebnim, no danas je jako malo takvih igrača ili ih uopće nema. Svi se nešto guraju po crti, traže prolaz. Mislim da je Lac baš idealna lekcija svim trenerima kakvog trebaju igrača složiti. Svijetu rukometa to jako fali, jer obogaćuje rukomet“, rekao je izbornik za Sportske novosti.