UŽIVO: MUSA u zadnjoj sekundi pogodio za FINALE EURA!!!

Rukomet 24. sij 202016:51 > 17:04
(Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Hrvatska je dosada osvojila pet medalja na europskim prvenstvima, srebra 2008. i 2010. te bronce 1994., 2012. i 2016. Zlato još uvijek čekamo

Hrvatska muška rukometna reprezentacija plasirala se u finale Europskog prvenstva 29-28 (26-26, 23-23, 12-10) pobjedom protiv Norveške nakon dva produžetka u polufinalu u Stockholmu.

Pogodak za prolazak u finale postigao je Željko Musa pet sekundi prije kraja susreta.

Domagoj Duvnjak s osam i Igor Karačić sa šest golova predvodili su Hrvatsku, dok Norveškoj nije bilo dovoljno niti 10 pogodaka Sandera Sagosena.

Hrvatska će u finalu u nedjelju od 16.30 sati igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem od 20.30 sati igraju Španjolska i Slovenija.

Norveškoj je ovo bio drugi nastup u polufinalu EP-a i drugi poraz. Dosada nije osvojila niti jednu medalju, a najveći uspjeh joj je četvrto mjesto iz 2016.

POČELA JE UTAKMICA! SRETNO HRVATSKA!

Norvežani nisu iskoristili prvi napad.

Na drugoj strani zabio je Marino Marić – Hrvatska vodi 1:0. Ali vratili su se brzo Norvežani, 1:1 je.

Nova šansa za Hrvatsku, lijepo smo izradili šut za Stepančića, ali Luka je promašio cijela vrata.

Sagosen je na drugoj strani pokazao koliko je opasan igrač. Bomba za 2:1! Stepančić je vratio na drugoj strani, uz faul Overbyja koji je zaradio isključenje.

Sedmerac za Norvešku, siguran je Sagosen i to je njegov drugi pogodak – 3:2! ALi drugi put je Duvnjak krasno proigrao Marića koji zabija za 3:3.

Novi sedmerac Norveške koji Sagosen pretvara u svoj treći pogodak. Vratio je ponovno Stepančić na drugoj strani, 4:4 je, zasada potpuno izjednačeno u Stockholmu.

Duvnjak upisuje treću asistenciju, Mandić prvi pogodak! Ponovno vodimo 5:4! Ali brzo su nam uzvratili Norvežani, strijelac je Reinkind. Ali opet smo uzvratili preko pivota – treći pogodak Marića!

Stepančić je zabio svoj treći pogodak! Fantastični su on i Marino Marić, Hrvatska ima 7:5! Ali nezaustavljin je i Sagosen, zabio je već svoj četvrti za 7:6. Marko Mamić dobio je još jedno isključenje, čvrsto je uhvatio Sagosena i oborio ga na tlo!

AUUUUU kakva obrana Šege! Skinuo je zicer s desnog krila, imamo napad za novih plus 2! I iskoristili smo ga, ponovno Marino Marić, četvrti njegov pogodak.

Šego je upisao novu obranu! Ali nismo iskoristili polukontru na drugoj strani!

ŠEGO je upisao treću obranu u nizu, skinuo je zicer Sagosena sa šest metara, idemo sad na plus 3! Opet nismo to iskoristili, Norvežani su jurnuli u kontru, Cindrić je išao to zaustaviti i zaradio je novo isključenje.

ŠEGO JE NEVJEROJATAN, obranio je četiri norveška napada u nizu, ali peti nije uspio, smanjili su Skandinavci na minus 2.

Červar je sada pozvao prvu minutu predaha! Možemo li na poluvrijeme otići s prednošću?

Norvežani su pokazali koliko su opasni iz tranzicije, nismo se vratili na vrijeme i to je 10:9. Evo isključenja za Norvešku i odmah Duvnjakovog torpeda s 10 metara za novih dva razlike.

Norvežani su promašili novi napad, Karačić je na drugoj strani krasno prošao, ali sada je Bergerund obranio zicer. Sada smo imali sreće, šut Tangena pogodio je vratnicu pa prečku pa se odbio našima u ruke. Nama je s druge strane dosuđen pasivni napad i oduzeta nam je lopta. Sada je Christian Berge zvao time-out.

Krasno proigravanje Norvežana na crtu, Gellarud je smanjio na jedan razlike.

Sada je Karačić uzvratii proigravanjem na crtu na drugoj strani, opet je strijelac Marić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! HRVATSKA NA PREDAH ODLAZI S DVA RAZLIKE – 12:10.

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

Igor Karačić lijepo je otvorio drugo poluvrijeme i svojim prvoim pogotkom donio Hrvatskoj tri razlike. Sagosen je na drugoj strani otvorio prostor Tangenu, a ovaj iz krasnog skok šuta zabio za 13:11.

Šego je obranio novi udarac s lijevog krila. Idemo ponovno na plus 3! Ali ništa od toga, Tangen je s druge strane ponovno prošao i zabio kroz noge Šegi. 13:12. Još jednom Karačić, i odmah smo oduzeli loptu i Mandić je zabio za 15:12! Imali smo kontru za četiri razlike, ali sada se Bergerund iskazao!

I sada Bergerund sve bolji, s druge strane je Gellarud smanjio na minus jedan. I sada Norvežani imaju napad za izjednačenje. Johannesen je sada zabio za izjednačenje.

Duvnjak je opalio još jedan torpedo s desetak metara i to je 16:15 za Hrvatsku! Ali uzvratio je s druge strane Sagosen – 16:16!

Sada je Šego skinuo zicer, ali Mamić je dobio isključenje i još je sedmerac za potpuno nehotičan faul. Sagosen je siguran – 17:17. JOŠ JEDNOM DUVNJAK! Ponovno vodimo!

Još jedna obrana Šege, odmah kontra i zabio je Vlado Matanović! Duvnjak krasno na crtu za Marića, imamo šansu za plus dva. Odgovornost preuzima kapetan Duvnjak – i zabija, 19:17!

Kakva golčina Johannessena, odmah su Norvežani smanjili na minus 1. Isti igrač napravio je grubi prekršaj na Horvatu i to su dvije minute! Krasno smo izborili čistu šansu za Karačića brzim protokom lopte, ali Bergerund je obranio njegov šut sa šest metara.

Kakva golčina Sagosena! Norveška je opet izjednačila!

Dvije minute za Overbyja. Duvnjak je sjajno proigrao Matanovića a ovaj s desnog krila sjajno pogodio. Ali vratio je još jednom bombom Johannesson na drugoj strani. 20:20!

Zabio je Horvat s desnog vanjskog za 21:20. Na drugoj strani Sagosen nezaustavljivo – 21:21.

Karačić je promašio kontru sada. Norvežani su uzvratili i poveli nakon dugo vremena. 22:21.

Sada je Ašanin skinuo sedmerac Sagosena. Evo nam šanse za izjednačenje! DUVNJAAAAK! Još jedna bomba s poda, 22:22!

Izgubili su Norvežani loptu u napadu! OPET DUVNJAK! Vodimo jedan razlike, manje od tri minute do kraja!

I novi sedmerac za Norvežane, i isključenje. ALI AŠANIN BRANI SEDMERAC JONDALA!

Sada je Jondal zabio s krila za 23:23, Hrvatska će imati napad za pobjedu!

Nismo iskoristili napad, šut Duvnjaka pogodio je blok. Opet idemo u produžetke, kao i u Francuskoj prije tri godine!

Duvnjak je zabio prvi naš pogodak u produžetku, 24:23! Ali vratio je Johannesson, 24:24!

Bili smo pasivni u napadu, lopta za Norvežane. Samo dva pogotka u pet minuta, po jedan sa svake strane, 24:24 je!

SJajno križanje u napadu, Stepančić je rasparao mrežu za 25:24! Ali odmah je Sagosen vratio! Karačić je promašio još jedan zicer, vratio je na drugoj strani Bjornsen za 26:25.

Opet smo bili nemoćni u napadu, Horvat je promašio udarac s krila, Norvežani s idućim napadom mogu sve riješiti.

NIsu uspjeli, izborili smo sedmerac s istekom vremena. DUVNJAK JE PRECIZAN! 26:26! Idemo u novi produžetak, još dva puta po pet minuta.

ŠEGO je skinuo prvi udarac u trećem produžetku! Idemo po vodstvo. Nemamo ideje u napadu, Jondal na drugoj strani zabija za 27:26. Sjajno proigravanje za Marića na crtu, 27:27.

UZELI SMO LOPTU; HORVAT JE ZABIO DRUGI NAŠ GOL U NIZU! 28:27.

OBRANIO JE ŠEGO NA DRUGOJ STRANI!! Ali nismo to iskoristili, izgubili smo loptu i Norveška je izjednačila. Istekao je i treći produžetak, 28:28.

DRAMA SE NASTAVLJA – ZADNJIH PET MINUTA IGRE!

Promašili smo i jedni i drugi, 28:28 je još uvijek.

Kakva drama, Norvežani su pogodili stativu, odigrali smo brzu polukontru, Musa je na crti primio loptu i zabio za FINALE!!