Duvnjak promašio pobjedu, Karačić izašao u bolovima

Rukomet 22. sij 202015:39 > 15:44
Martin Rose / Staff

Portugal je pred pobjedom protiv Mađarske, u polufinale će Slovenija

Photo by Phil Walter/Getty Images)

No, za nekoliko trenutaka počinje utakmica, pa ćemo vidjeti rasplet. Nekoliko minuta prije početka dvoboja pomoćnik Line Červara Hrvoje Horvat otkrio je kakava je situacija s Cindrićem.

– Završilo je zagrijavanje, vraćamo se u svlačionicu i onda ćemo odlučiti hoće li Luka igrati.

Odluka je da Cindrić preskoči ovaj dvoboj, ali tko zna što se sve može dogoditi.

Španjolci vode, Mandić je promašio zicer, ali Hrvatska ima napad i fantastičnu potporu svojih navijača. Stepančić, jedan od junaka velike pobjede protiv Nijemaca je zabio za 1:1.
Španjolci su odigrali dugi napad bez golmana i uspjeli zabiti. Raul Entrerrios je bio strijelac koji se probio kroz sredinu za 4:3. Karačić je raspoložen, rezultat je 5:5. Hrvatska obrana je presjekla cepelin, ali nismo to iskoristili. Marko Mamić u sljedećem napadu zabija za naše prvo vodstvo. Šego je upisao još jednu obranu.

Teška utakmica kakva se i očekivala, rezultat je 6:6. A onda drugi gol Stepančića za 7:6. Sole promašio sedmerac, Hrvatska ima napad za plus tri. Ali nismo zabali, ali opet Šego brani sjajno. Hrvatska je moćna u obrani. Opet Igor Karačić za pet od pet i plus dva za Kauboje. Hrvatska igra sa igračem manje, a Ašanin brani sedmerac. Suci su ga ponovili i sad je 9:8. Horvat nas vraća na plus dva. Ali brzi gol Furije. Vratili su se Španjolci na 10:10. Pri kraju prvog poluvremena igra se gol za gol. Prvo poluvrijeme završava 12:11.

Tri pogotka Dušebajeva za 15:11. Španjolci su odlično otvorili nastavak, a Hrvati se nisu pojavili u nastavku. Ipak Karačić za 17:12.

Ne igramo 5-1 obranu, malo se čini se čuvamo – rekao je Nikša Kaleb.

Červar pokušava igrati sa 7:6 ali ne ide. Jednostavno se Hrvatska raspala. U nastavku je 7:3 nakon 11 minuta igre. Potpuno se razigrao Dušebajev. Karačić smanjuje na 20:15.

– Po Červarovim potezima očito je da je nama važnije polufinale od statistike protiv Furije – rekao je Kaleb.

Španjolska je usporila, Hrvatska došla na minus tri. Karačić je postigao svoj deseti gol za minus dva. Španjolska kluba je pozvala time-out. Horvat krade loptu za minus jedan. Vodi Furija 21:20.Mamić je zabio za 21:21. Kakav je preokret ponovno napravila Červarova momčad. Manje od pet minuta do kraja, Hrvatska ima loptu i napad ali promašio je Stepančić.

Španjolci su propustili priliku, ponovno idemo u napad. Karačić je osjetio bol i završio na klupi. A Duvnajk je zabio za 22:21. Hrvatska je preokrenula na minus jedan.

Imali smo kod 22:22 posljednji napad, ali je Duvnjak pogodio vratnicu.