Španjolci razbili Bjeloruse, s Hrvatskom za prvo mjesto

Rukomet 20. sij 202020:17 > 20:28
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometaši Španjolske pomeli su reprezentaciju Bjelorusije uoči megdana s Hrvatskom

Španjolska rukometna reprezentacija je, prema očekivanju, slavila protiv Bjelorusije s 36:27.

Španjolska se ponovo bodovno izjednačila s Hrvatskom i iz grupe 1 te dvije reprezentacije idu u polufinale, a jedino je pitanje tko će biti prvi, a tko drugi. To će biti odlučeno kada se međusobno sastanu u srijedu navečer.

Što se tiče današnje utakmice Španjolske i Bjelorusije, Bjelorusi su čak vodili prvi dio prvog poluvremena i generalno su se dobro držali s favoriziranom Španjolskom, koja je na odmor otišla sa 17:16.

U nastavku su Španjolci slavili s 20:12, nadigrali su Bjeloruse i na kraju zasluženo slavili s 37:28.

Sole je postigao sedam golova u pobjedi Španjolske, šest je dao Maqueta, kao i Fernandez. dok je pet postigao Dujshebaev. Vailupau je postigao osam u momčadi Bjelorusije, a Kulesh šest golova.