HRVATSKA JE POBIJEDILA, HRVATSKA JE U POLUFINALU!

Rukomet 18. sij 202019:02 > 19:13
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Hrvatska rukometna reprezentacija danas igra protiv Njemačke. Najvažnija utakmica dosad, utakmica vrijedna polufinala Europskog prvenstva.

Počela je utakmica, Hrvatskoj treba pobjeda i polufinale je pred vratima!

Dobro smo krenuli, Marić je zabio prvi za 1:0, Cindrić brzo podeblljao našu prednost.

Bilo smi neoprezni u napadu, Nijemci s tri uzastopna pogotka dolaze do prvog vodstva 3:2. I odmah još jedna izgubljena lopta za 4:2.

Imali smo sreće što Pekeler sada nije ulovio loptu u jednoj čistoj kontri, Nijemci su s druge strane dobili isključenje, Karačić iskoristio brojčanu prednost za 4:4!

Schmidt je zabio za novu prednost Njemačke. Mogli su Nijemci na 6:4, ali Šego je upisao prvu obranu, Mandić je s druge strane izborio sedmerac i isključenje, Horvat je pogodio gredu.

Previše smo neoprezni u napadu. Već četiri izgubljene lopte u 13 minuta. Sva sreća, ni Nijemci previše ne zaostaju, oni ih imaju tri. Stepančić je izborio sedmerac, odgovornost ovaj put preuzeo Karačić, ovog puta je to skinuo Wolff. Cindrić je nakon toga zabio sjajnom solo akcijom, Nijemci odgovorili za svega nekoliko sekundi, brzi centar i fantastični Uwe Gensheimer. 6:5 za Njemačku.

Drugi gol Gensheimera u nizu. Mali kut je bio potreban njemačkom kapetanu. I odmah je stigao i treći, izgubljena lopta i brza kontra – Uwe za 8:5! Lino zove time-out.

Zasad je ovo utakmica s puno pogrešaka. Mi prednjačimo, Nijemci s druge strane imaju već 10 minuta isključenja. Sada je Schmidt dobio svoje drugo isključenje, opalio je Cindrića koji je s bolnom grimasom ostao ležati na tlu. Srećom, brzo se pridigao. Njemačka je s petoricom na terenu.

Weber je prošao i zabio s dva igrača Njemačke manje. Stepančić je još i isključen. Loš ishod u povoljnoj situaciji za nas. A odmah u idućem napadu isključen i Musa, sada smo mi s dva igrača manje na terenu.

VRLO RUŽAN START WIENCEKA! Suci idu ponovno gledati ovu situaciju, ipak će biti samo dvije minute. Imali smo sedmerac, Horvat je opet pucao, Wolff obranio. Iz sedmeraca imamo 0/3. Hafner je zabio za pet razlike Njemačke, ovo ne izgleda dobro. Karačić i Duvnjak su s dva brza gola vratili na minus 3.

KRAJ 1. DIJELA

Jörg Schüler/Getty Images

2. POLUVRIJEME

Loše smo ušli i u drugi dio. Duvnjak je brzo zaradio drugo isključenje, Nijemci zabili za plus 5.

Zabili su Stepančić i Horvat, dobar odgovor, smanjili smo na minus 3.

Jedan gol Nijemaca, pa opet dva Hrvatske, Stepančić i Mandić, smanjili smo na samo dva razlike!

Držimo sada taj priključak, vuče nas Stepančić – ali moramo više od toga!

I četvrti gol Stepančića u 2. poluvremenu za samo jedan razlike! Prokop zove time-out!

Obrana Ašanina! Mandić je zabio za izjjednačenje!

Sada smo ukrali dvije lopte u nizu, ali Wolff je bio spreman na šut Mamića, još uvijek je izjednačeno!

Opet smo ukrali loptu i OPET je Wolff obranio! Ne da njemački gorostas na vratima da dođemo u vodstvo.

Sada je Weber vratio Nijemce u vodstvo. Bravo Karačiću, kroz uši Wolffa za 23:23!

Duvnjak krade loptu i zabija za 24:24! KAKVA DRAMA U BEČU!

Stepančć je dobio u lice, Pekeleru dvije minute! KARAČIČ JE ZABIO ZA VODSTVO!!!

ŠEGO JE OBRANIO ZADNJI NAPAD NJEMAČKE! HRVATSKA JE POBIJEDILA I OSIGURALA POLUFINALE!

Konačno se odvažio Mamić – nije zabio, ali je izborio sedmerac. Precizan je bio po drugi put Duvnjak!

Osim što će se susresti s najtežim protivnikom, ova će utakmica imati i najveći ulog. Ako Hrvatska uspije doći do pobjede, doći će jako blizu plasmana u polufinale. Kauboji su do sad upisali sve pobjede dok Nijemci imaju jedan poraz.

Lino Červar odlučio je upravo prije ove utakmice napraviti prvu promjenu u ekipi. Umjesto Valentina Ravnića, lijevog krila Zagreba, upada pivot Hannovera Ilija Brozović. Zanimljiva odluka Červara budući da ostaje na jednom lijevom krilu Davidu Mandiću, a Brozović će biti četvrti pivot u ekipi uz Marina Marića, Željka Musu i Marina Šipića.

Također se očekuje i velik broj hrvatskih navijača, procjenjuje se čak dolazak 10 tisuća Hrvata u Beč koji bi trebali bodriti i navijati za hrvatsku reprezentaciju koja ima izgledne šanse uzeti medalju na natjecanju.

Pobjeda ovdje i isti ishod protiv Češke i polufinale je pred vratima, poraz bi vjerojatno značio da moramo svladati branitelja naslova Španjolsku. Sve će se odlučiti u Beču od 20:30 sati.