Slovenci slavili protiv Islanda, briljirao Bombač

Rukomet 17. sij 202017:34 > 17:44
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Slovenije vrlo je blizu polufinala nakon što su na startu drugog kruga svladali Island

Rukometna reprezentacija Slovenije vrlo je blizu polufinala nakon što su na startu drugog kruga svladali Island. Nakon što su u prvom krugu redom padali Crna Gora, Švedska i Švicarska, izabranici Ljubomira Vranješa sad su slavili i protiv Islanđana 30:27.

Susjedi su puno bolje otvorili utakmicu, imali su vodstvo od 7:2 i 9:5, ali Islanđani su se ekspresno vratili na 10:10. Na poluvremenu jedan gol viška za Slovence (15:14).

U nastavku se igralo gol za golom, no u 47. minuti Slovenija se ponovno odlijepila na plus pet (23:18) i tu je priči praktički bio kraj. U 56. minuti Island je došao na samo tri gola zaostatka, ali prekasno da bi nešto značajnije napravili.

U slovenskim redovima briljirao je slovenski ‘Hansen’ Dean Bombač koji je zabio čak devet pogodaka i imao 10 asistencija, no izvanredan je bio i vratar Klemen Ferlin koji je sakupio čak 15 obrana. Kod Islanđana je najbolji bio Elisson sa šest pogodaka.

Kasnije se sastaju Portugal i Švedska. U nedjelju Slovenci igraju protiv Mađara, dok će Island igrati protiv Portugala.