Kauboji odličnom obranom slomili Pajoviča i Austrijance

Rukomet 16. sij 202019:30 > 19:47
Hrvatski rukometni savez

Hrvatska rukometna reprezentacija i dalje je stopostotna, ovaj puta u Beču smo bili bolji od domaćina Austrije 27:23

Pala je i prva pobjeda u Beču. Nakon uvodna tri slavlja u Grazu i to redom protiv Crne Gore, Bjelorusije pa Srbije, hrvatska rukometna reprezentacija slavila je u austrijskoj prijestolnci protiv domaćina.

Kapetan Domagoj Duvnjak otvorio je utakmicu pogotkom i to nakon tek tri minute. Poveli smo 3:1, ali Austrijanci brzim golovima bježe na 3:4. A onda su Kauboji sjajnom obranom natjerali domaćine na nekoliko pogrešaka i do 18. minute radimo seriju 5:0. Takav epilog se nastavio i do poluvremena, igralo se gol za gol, a poluvrijeme je zatvorio Luka Cindrić sjajnim pogotkom i vodstvo 13:8 nakon prvog dijela.

HRS

Slična igra se ponovila i u nastavku, najviše razlike smo imali plus šest (22:16, 24:18) i cijelo vrijeme smo držali taj rezultat. Počeo je braniti i Šego. Austrijanci su u zadnjih deset minuta ušli sa samo tri gola minusa, gdje su nam nagovijestili da bi trebali biti smireniji, ali u završnici veliko slavlje sa četiri gola prednosti, 27:23.

Najefikasniji u našim redovima bio je Zlatko Horvat sa šest pogodaka, dok su po pet zabili Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić. Austrijance s druge strane je predvodio Robert Weber sa šest golova.

Sljedeća utakmica naše reprezentacije je u subotu protiv Njemačke.