Španjolci imali lagan zalogaj na otvaranju drugog kruga

Rukomet 16. sij 202017:38 > 17:45
Alex Grimm/Getty Images

U prvoj utakmici drugog kruga koje se igra u Beču koja je bitna jer smo i mi u toj skupini, Španjolci nisu imali većih problema s Češkom

U prvoj utakmici drugog kruga Španjolska je u našoj skupini lagano svladala Češku 31:25. Aktualni prvaci lagano su se obračunali sa svojim protivnicima i tako najavili svoj put prema polufinalu.

Prvih 15 minuta proteklo je u ispitivanju snaga, da bi potom Španjolci lagano gradili prednost koji su održavali do kraja. To se odrazilo već na poluvremenu kada su imali 14:9.

Drugo poluvrijeme prednost je samo rasla, u zadnjih par minuta španjolska reprezentacija imala je i po 10 golova prednosti (29:19), no na kraju ipak +6 za ‘Furiju’ što je na kraju bio blaži poraz.

Aktualne prvake Europe su do slavlja predvodili Dušebajev i Fernandez sa po pet pogodaka, a izvrstan je bio i vratar Perez de Vargas koji je skupio 11 obrana. S druge strane. češku reprezentaciju predvodio je Ondrej Zdrahala s osam pogodaka.

Španjolska je sa četiri boda vodeća u skupini I. Hrvatska i Austrija imaju po dva boda, ali utakmicu manje. Bez bodova su u drugi krug ušle Bjelorusija, Njemačka i Češka.