Rukomet

13.01.2020 | 20.17 > 20:21

Nijemci spašavali živu glavu, Island razbio Rusiju!

Njemačka je dvije i pol minute prije kraja imala tri gola prednosti, no Latvija se vratila, ali u zadnjih 40 sekundi više nije mogla doći do lopte

U drugi krug Europskog rukometnog prvenstva danas se plasirala i Njemačka koja je u 3. kolu skupine C s 28:27 pobijedila Latviju, iako su Latvijci susret uveli u neizvjesnu završnicu.

Njemačka je dvije i pol minute prije kraja imala tri gola prednosti, no Latvija se vratila, ali u zadnjih 40 sekundi više nije mogla doći do lopte. Julius Kühn je zabio osam golova, a kod Latvije je najefikasniji bio golemi Dianis Kristopans sa sedam golova. Drugi sudionik drugog kruga iz ove skupine znat će se nakon večerašnje utakmice Španjolske i Nizozemske.

Island je nakon velike pobjede nad svjetskim prvakom Danskom u prvom kolu s 34:23 bio uvjerljiv protiv Rusije i jednom nogom je zakoračio u drugi krug.