Koprivničanke razbile rumunjsku Cisnadie u EHF kupu

Rukomet 5. sij 202017:09 > 17:12
Print screen/SK

Nova godina donijela je neke dobre stvari za rukometašice Podravke koje su na startu EHF kupa pobijedili Rumunjke

Rukometašice Podravka Vegete ostvarile su uvjerljivu pobjedu na startu grupne faze natjecanja u EHF Kupu porazivši u SD Gimnazije Fran Galović rumunjsku Magura Cisnadie sa 38-26 (18-12).

Rukometašice Podravke pružile su odličnu predstavu protiv rumunjske ekipe i pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno.

Odabranice Zlatka Saračevića već nakon prvog poluvremena imale su šest golova prednosti (18-12), a u nastavku susreta samo su povećale prednost do konačnih +12 (38-26).

Prvo ime susreta bila je Dejana Milosavljević sa 10 golova. Tjaša Stanko je zabila sedam, a Lamprini Tsakalou šest golova, dok su Jovana Risović i Magdalena Ećimović sakupile ukupno 18 obrana, svaka po devet.

U suparničkim redovima najefikasnija je bila Ada Emilija Moldovan s osam golova.

Magura kao klub postoji samo šest godina, a u kratkoj povijesti nema većih europskih uspjeha. Rumunjke su se i prošle sezone natjecale u grupnoj fazi EHF Kupa, a upisale su svih šest poraza. Ove su godine izborile su nastup u Kupu nakon pobjede nad španjolskim prvakom i prošlogodišnjim osvajačem Challenge Kupa, Gran Canariom.

U drugom susretu iz skupine B igrat će Siofok i Kopenhagen

Podravku u susretu 2. kola očekuje gostovanje u Danskoj kod ekipe Kopenhagena 11. siječnja.